Labiryntowce.pl

Forum miłośników Błędnikowców i akwariów biotopowych.


Dzisiaj jest 31 maja 2020, o 21:18

Strefa czasowa
Nowy temat Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
 Tytuł: Regulamin Forum Labiryntowce.pl
Post: 9 mar 2013, o 11:05 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lut 2013, o 18:57
Posty: 17
1. Podstawowym celem działalności forum Labiryntowce.pl (zwanym dalej Forum) jest upowszechnianie wiedzy na temat błędnikowców (ryb labiryntowych – podrząd Anabantoidei) poprzez opisy i dyskusje na ich temat oraz na inne tematy, głównie dotyczące akwarystyki.
2. Forum stanowi miejsce kulturalnej wymiany zdań i poglądów. Użytkownicy są zobowiązani do właściwego zachowywania i traktowania innych z należytym szacunkiem. Nie ośmieszaj i nie obrażaj publicznie żadnego użytkownika, szczególnie początkującego. Jeśli chcesz zwrócić komuś uwagę, zrób to taktownie i merytorycznie, najlepiej poprzez PW, nie na Forum publicznym.
3. Użytkownik jest zobowiązany do przedstawiania na Forum informacji zgodnych z prawdą. Informacje nieprawdziwe i wprowadzające w błąd mogą być przez moderatorów usuwane, a użytkownicy mogą zostać ukarani ostrzeżeniem i zablokowaniem konta.
4. Wszystkie porady, które sugerują działania mogące zaszkodzić zdrowiu i życiu żywych stworzeń, będą usuwane przez moderatorów. Dotyczy to również udostępniania materiałów przedstawiających znęcanie się nad zwierzętami oraz traktowane ich w sposób naruszający Ustawę o ochronie zwierząt (Dz.U. z 2003 nr 106 poz. 1002), w szczególności przetrzymywanie ryb w niewłaściwych warunkach, lub walki ryb. Zakaz obejmuje także zamieszczanie takich materiałów w celu poddania ich krytyce. Użytkownik promujący takie działania będzie ukarany ostrzeżeniem lub zablokowaniem konta.
5. Zanim założysz nowy temat, sprawdź, czy na swoje wątpliwości nie znajdziesz odpowiedzi na Forum: użyj wyszukiwarki, przejrzyj listę tematów w interesującym Cię dziale Forum. Wyjątkiem od tej zasady są sytuacje nagłe (np. choroba podopiecznego). Nie dubluj swoich tematów, nie zakładaj identycznych wątków na różnych działach.
6. Posty i tematy umieszczone w niewłaściwym miejscu będą przenoszone do właściwego działu bez powiadomienia autora. Posty i tematy powtarzające się, poruszające już omówiony temat, niewnoszące nic nowego, wprowadzające użytkowników w błąd, mogą zostać zamknięte, usunięte lub przeniesione na Śmietnik, a ich autorzy ukarani ostrzeżeniem. Posty, które nawiązują do już istniejących tematów, mogą zostać do nich podpięte w celu zapewnienia przejrzystości forum.
7. Posty zawierające podstawowe i liczne błędy ortograficzne, gramatyczne, stylistyczne (w tym pisane bez stosowania zasad interpunkcji), mogą być edytowane przez moderatorów lub w wyjątkowo rażących przypadkach usuwane. Każdy post przed wysłaniem należy sprawdzić (opcja „podgląd wiadomości”), można je edytować i poprawiać.
8. Zabronione jest pisanie tekstu wielkimi literami, kursywą, jaskrawą czcionką, czy w inny sposób, który utrudni jego odbiór. Czerwony kolor czcionki jest zarezerwowany dla wpisów moderacyjnych.
9. W przypadku wypowiedzi odbiegających od tematu (off-topic), ataków personalnych itp. wypowiedzi niemerytorycznych, moderator ma prawo usunięcia ich z wątku oraz ukarania autorów ostrzeżeniem. W przypadku wpisów kontrowersyjnych i porad mogących zaszkodzić żywym stworzeniom, moderator ma prawo oznaczyć taki post odpowiednią adnotacją.
10. Podpis (sygnatura) nie może zmniejszać czytelności Forum. W szczególności niedozwolona jest czcionka w kolorze czerwonym, powiększona, animacje, grafiki lub banery większe niż 650 na 100 pikseli. Podpis nie powinien przekraczać 5 linijek (łącznie z grafiką) i 255 znaków. Umieszczenie reklam i linków zewnętrznych należy uzgodnić z administracją Forum.
11. Gradacja ostrzeżeń nadawanych przez moderatorów obejmuje: ostrzeżenie nieoficjalne (wiadomość prywatna z prośbą o zastosowanie się do regulaminu), wpis na czerwono, formalne ostrzeżenie, ban tymczasowy (brak możliwości zamieszczania postów), ban stały (blokada konta). Przeniesienie tematu do działu Śmietnik (czyli do działu „Na to pytanie jest już odpowiedź na naszym Forum”) jest także formą ostrzeżenia. Moderator ma prawo szybciej sięgać po większe sankcje, do blokady stałej włącznie. Trzy formalne ostrzeżenia powodują zawieszenie konta użytkownika. Ostrzeżenia mogą być usuwane w przypadku odnotowania poprawy zachowania oraz na prośbę użytkownika po upłynięciu 1 miesiąca, automatycznie kasowane są po 90 dniach.
12. Wykorzystanie całości lub części wypowiedzi, artykułów, zdjęć oraz innych publikacji bez zgody autorów i administracji Forum może być traktowane, jako naruszenie praw autorskich (w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Wszelkie zamieszczane materiały będące własnością innych autorów powinny być umieszczane z wyraźnym zaznaczeniem źródła pochodzenia oraz adnotacją, kto jest faktycznym autorem tych treści. Dotyczy to również opracowań i tłumaczeń tekstów obcojęzycznych.
13. Użytkownik może umieszczać linki do stron internetowych w celu uzupełnienia swojej wypowiedzi, musi być to jednak ściśle związane z tematyką poruszaną w danym wątku. Istnieje możliwość reklamowania innych portali internetowych za zgodą administratora lub moderatorów Forum.
14. Konta użytkowników logujących się na Forum pod więcej niż jednym loginem po to, by wprowadzić pozostałych użytkowników w błąd, mogą być skasowane bez ostrzeżenia. Dotyczy to także osób, które dublują konta z powodu uprzedniego ukarania ostrzeżeniem lub blokady.
15. Niedopuszczalne jest zamieszczanie na Forum obrazów i wpisów łamiących dobre obyczaje, propagujących treści rasistowskie, faszystowskie, pornograficzne, itp.
16. Zarówno konta, jak i treści i wpisy użytkowników nie są usuwane na ich żądanie. Rejestracja na stronie jest dobrowolna, a każdy użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za to, co napisał i udostępnił na Forum.
17. Rejestracja konta oznacza akceptację niniejszego regulaminu i zobowiązanie do przestrzegania go.


Należy również zapoznać się z regulaminami poszczególnych działów jeśli takie występują: !KLIK!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie

Strefa czasowa


Kto jest online


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Skin by Lucas Kane szafy warszawa

Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl